ATAMIZIN 102 YIL ÖNCE BAŞLATTIĞI BİRLİK VE BERABERLİK HEYECANI İLE…

SAMSUN’A ÇIKTIĞIM GÜN, GENEL DURUM VE GÖRÜNÜŞ :

1919 yılı Mayıs’ın 19. günü Samsun’a çıktım.

….. Büyük Savaşın uzun yılları içinde, ulus yorgun ve yoksul durumda…*

Bu tarihten 102 yıl sonra, günümüz Türkiye’sine bakıldığında, durum çok da farklı değil. Pandemi ile savaşın süregelen şartları içinde halk yorgun ve yoksul durumda. Esnaf borç batağına saplanmış, işsizlik, özellikle genç işsizliği had safhada. Üretici tarlada ürün bırakırken veya çöpe dökerken, sebze-meyve fiyatları tavan yapmış durumda. Pandemi ile yetersiz mücadele sebebi halkın genel sağlığı tehdit altında.

…millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.*

102 yıl önce bugün meşalesi yakılan Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi, ülkemizi, halkımızı bu durumdan kurtaracak olan, halkımızın birlik ve beraberlik ile yaratacağı güçtür. İşte bu gücün ilk kıvılcımını ateşlemek için, Türkiye’nin en kapsamlı, esnaf, üretim, istihdam projesi olan Talentpool Ekip 2021 Projesini böyle anlamlı bir günde başlatıyoruz.

Projenin bir parçası, öncü kuvveti olmak isteyen, geleceğini kendi aydınlatmak isteyen gençlerimizi projemize dahil olmaya davet ediyoruz. Talentpool Ekip 2021 Projesi bağlantısını tıklayarak, formu doldurun ve bu heyecanlı projenin bir üyesi olun.

*Nutuk, Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Geçit Kitabevi,1987